Lady Gaga: Biografie

1. ledna 2013 v 12:44 | Pepa


Když byla Lady GaGa ještě malá holka, zpívala si hity od Michaela Jacksona a Cyndy Lauper. Pouštěla si je na svém plastovém přehrávači. V tatínkových rukou se vlnila na písničky od "Rolling Stones" a "The Beatles". Předčasně vyspělé dítě tančilo kolem stolů v restauraci "Fancy Upper West Side". Při tanci používala tyčinky jako obušek. A mohla by při tom nevinně pozdravit chůvu v jejím narozeninovém oblečku.

Není divu, že malá dívka z dobré Italsko-New Yorské rodiny, se změnila v exhibicionistku s citem pro teatrálnost, v to co je teď: LADY GAGA

"Vždycky jsem byla bavič. Jako malá holka jsem byla "NĚKDO" a "NĚKDO" jsem i teď." říká Lady GaGa. Kdo si udělal jméno na scéně klubu "Lower East Side" s infekčními dance-pop party "Beutiful, Dirty, Rich" a divokou občas JAZYK-V-TVÁŘI. Šokující vystoupení při nichž GaGa - která si dělala a navrhovala mnoho z jiných kostýmů - si svlékala - vytvořené teplé kalhoty a vršek bikin, jako oheň svítící plechovky z laku na vlasy, a pózu měla jako diskokoule snížená od stropu k orchestrálním zvukům.

Vždycky jsem milovala rock, pop a divadlo. Když jsem objevila Queeny a Davida Bowieho, je to jako kdybych se s nimi sešla a uvědomila jsem si, že zvládnu udělat všechno." říká GaGa, která má jméno po songu Queenů "Radio GaGa". Peggy Bunda a "Donatela Versace jsou jejími módními ikonami. Koukám se na tyto umělce jako na ikony v tomto oboru. Není to jen o hudbě. Je to o vystoupeních, postojích, vzhledu; to je všechno. A to je místo , kde chci žít jako umělec a to je to čeho chci dosáhnout.

Tento cíl se může zdát jako vznešený, ale zamyslete se: GaGa je dívka, která se ve 4 letech začala učit na klavír, podle sluchu. Ve svých 13-ti napsala svoji první klavírní baladu. Ve 14-ti, hrála po nocích v New-Yorských klubech. Díky tomu a kvůli svému podivnému, výstřednímu stylu byla na své škole terčem posměchu. Chodila do školy "Convent Of The Sacred Heart School" (na tuhle školu chodily i Nicky a Paris Hilton). V 17-ti letech se stala jedním z 20-ti lidí z celého světa, kteří se dostaly na "Tisch School Of The Arts" na New Yorské univerzitě. Ve 20-ti začala psát songy pro jiné umělce (např.: Pussycat Dolls; a byla požádána, aby psala pro "Interscope" umělce). Předtím než bylo vydáno její debutové album, získala právo sáhnout si na nebe.

"Mým uměleckým cílem je poslat desku do světa, nějakým velmi zajímavým způsobem," říká GaGa, která si napsala všechny texty a melodie svých písní sama - pro své album "The Fame". "Chci dostat lidi s něčím co je opravdu cool popový song. Je to skoro jako plná lžíce cukru a já jsem lék."

"The Fame" je jako kdyby GaGa vzala dva díly, jednu část electro-popu a dance-popu a druhou část rocku s trochou disca a burlesky a velkoryse ho vysypala do pomyslné skleničky na Martiny a poslala ho do světa, v úsilí opít všechny svou slávou. "The Fame" je o tom, jak se někdo může cítit slavný." vysvětluje. "Popová kultura je umění. Neudělá Vás COOL to, že nesnášíte pop, tak jsem si ho osvojila a to celé uslyšíte na "The Fame". Ale je to dělitelná sláva. Chci Vás všechny pozvat na party. Chci, aby se lidé cítily jako součást tohoto životního stylu."

"Otvírák" CD a první singl byl "Jist Dance" dostane taneční parket do varu a nevadí slavnostní atmosféru. "Pokud jde o stejně chytlavé "Boys, Boys, Boys", chtěla jsem napsat ženskou verzi songu od Motley Crue "Girls, Girls, Girls", ale chtěla jsem něco vlastního. Chtěla jsem naspat popový song, který by se líbil i rockerům.

"Beautiful, Dirty, Rich" shrnuje čas od sebeobjevení, život v Lower East Side, fušování do drog a o party scénách. "Ten čas a ten song, byla jsem to já a snažila jsem se přemýšlet." říká GaGa. "Jednou jsem chytila otěže svého umění, zamilovala jsem se do toho mnohem víc než do party živta." Na první pohled je Paparazzi jako milostná píseň. "Na jedné úrovni je to jako usilovat o Paparazzi, ale chtít The Fame. Ale není potřeba brát to zcela vážně. Je to o o každého posedlosti touto myšlenkou. Ale je to také o hledání chlapa, který by tě miloval a o zápasu, zda je možné mít úspěch, lásku nebo obojí."

Koncerty Lady GaGa, její vášeň pro zamilované songy, v těchto měkčích písničkách je jako královna-ovlivněná "Brown Eyes" a sladkými polibky. Odpočinkový song "Nothing Else I Can Say (Eh, Eh). "Brown Eyes" je nejzranitelnějším songem na albu" vysvětluje. "Eh, Eh" je moje jednoduchá popová písnička o hledání někoho nového, po rozchod se svým přítelem.

Na novém turné k tomuto albu, budou mít fanoušci možnost slyšet naleštěnější verzi toho, co viděli (a milovali). Na její kriticky oslavovaný koncert na Lollapalooza Show v srpnu 2007 a na "Winter Music Conference" vystoupení v březnu 2008.

Je to už nějakou dobu, co si nový Popový umělec, prorazil cestu v hudebním průmyslu starým způsobem, jako koncertováním po klubech a sebe propagace a ne tím, že se nenarodil do slavné rodiny nebo výhrou v televizní soutěži a nebo se stal slavným díku nějakému sitcomu v kabalovce. "Udělala jsem to, jak jste předpokládaly. Každý den jsem koncertovala po klubech v New Yorku a naučila jsem se jak přežít jako umělec. A tvrdě jsem na sobě pracovala." GaGa s mrknutím dodává: "A nyní, se snažím změnit svět."

© gagaladynews.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama